Zabawa karnawałowa dla dzieci – 02.19.2012

Dnia 19 lutego 2012 roku po raz kolejny odbyła się w Polskiej Szkole im. Gen. Kazimierza Pułaskiego w Harwood Hts. zabawa karnawałowa. Wzięły w niej udział dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-V wraz z rodzicami, nauczyciele, członkowie Komitetu Rodzicielskiego i przyjaciele szkoły. Na pięknie udekorowanej białymi choinkami, migoczącymi gwiazdkami oraz kolorowymi bombkami szkolnej kafeterii, która na kilka godzin zmieniła się w niezwykłą salę balową, bawiło się około dwustu dzieci.

Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.

Zabawę karnawałową poprowadziły panie: Elżbieta Bartnik i Anna Leśniakowska przy aktywnej pomocy wszystkich nauczycieli. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i drobnymi upominkami. Do pomocy w zabawie pośpieszyły uczennice klas licealnych: Roksana Lech i Marcelina Puc. To za ich sprawą na twarzach i rączkach naszych „milusińskich” pojawiły się kolorowe malunki.

Jedną z wielu atrakcji tego niedzielnego popołudnia było przybycie Pani Zimy. W tej roli wystąpiła nauczycielka Anna Rosa w towarzystwie dwóch śnieżynek Oliwii i Julii Bartnik, które przy dźwiękach znanych i lubianych dziecięcych przebojów porywały do wspólnej zabawy dzieci i rodziców.

Punktem kulminacyjnym zabawy karnawałowej był wybór króla i królowej balu. Sędziowie brali pod uwagę pomysł na przebranie oraz umiejętności taneczne. Na zmęczonych tancerzy czekał ciepły poczęstunek. Nasze pociechy z wielkim apetytem zajadały pizzę i popijały soczkami. Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzicach. W przerwie pomiędzy pląsami można było napić się kawy, zjeść domowego wypieku ciasta, które przygotowały panie z Komitetu Rodzicielskiego, lub spróbować bigosu z kiełbaską.

Podczas zabawy odbyła się również loteria fantowa, którą przeprowadziły pani dyrektor Agata Michałkiewicz i pani prezes Agata Woźny. Nagrodami głównymi były: dekoder ufundowany przez firmę PolTV z rocznym darmowym dostępem do 20 polskich programów telewizyjnych i 10 programów radiowych oraz roczna prenumerata Magazynu Polonia.

Zabawa karnawałowa z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród uczniów i rodziców naszej szkoły, ale również wśród dzieci z innych szkół. Wszyscy są mile widziani! Nie ma nic piękniejszego i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych maluchów. Dziękujemy wszystkim osobom, które zorganizowały to przedsięwzięcie, tj. pani dyrektor Agacie Michałkiewicz, pani prezes Agacie Woźny, członkom Komitetu Rodzicielskiego, nauczycielom oraz Wam drodzy uczniowie i rodzice, że tak licznie zaszczycacie nas swoją obecnością. Do zobaczenia za rok.

Elżbieta Lech
nauczycielka klasy V

Zobacz galerię: