Zakończenie roku szkolnego 2009/2010 – 05.22.10

Dnia 22 maja 2010 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego .  Już wcześnie rano rozpoczęły ją przedszkolaki, które ze śpiewem na ustach  “Jestem sobie przedszkolaczek” przywitały wszystkich zebranych w szkolnej auli.   W dalszej części programu dzieci recytowały wiersze o szkole i mamie z okazji minionego święta , a także śpiewały piosenki grupowo i indywidualnie. Program prowadziły nauczycielki przedszkola, Pani Agata Michałkiewicz i Bożena Szewczyk, a oprawę muzyczną  przygotowała Pani Anna Leśniakowska.
Wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, dominował kolor granatowy i biały.  Dzieci z klasy zerowej  miały na szyi zawieszone pojedyńcze literki alfabetu co świadczyło o tym, że znają cały alfabet i są gotowe do podjęcia nauki  w klasie pierwszej. Na głowach miały niebieskie graduacyjne czapeczki, które wyróżniały je spośród całej grupy. Po zakończeniu programu artystycznego nauczycielki wręczyły dzieciom dyplomy ukończenia przedszkola i klasy „0” oraz nagrody,
a sześciolatki dodatkowo otrzymały malutkie statuetki.  Atmosfera była wspaniała. Radosne dzieci, zadowoleni i dumni ze swoich pociech rodzice, a nauczycielki uśmiechnięte i  szczęśliwe, widząc dzieci i rodziców niezmiernie wdzięcznych.

O godzinie 10:30  spotkali się ze swoimi wychowawcami pozostali uczniowie szkoły podstawowej i średniej, którzy kilka minut przed godziną 11:00 udali się do Kościola Św. Rozalii na mszę świętą.  Mszę celebrował ojciec Bogdan Olzacki.
W homilii wygłoszonej z tej okazji  wyraził głębokie zadowolenie z faktu, że dzieci i młodzież kultywują polskość na ziemi amerykańskiej i chcą pamiętać o swoich polskich korzeniach.
Bezpośrednio po mszy świętej odbyło się uroczyste wręczenie świadectw uczniom klasy ósmej.  Na początku zabrała głos kierownik szkoły, pani Ewa Wejda, która w imieniu swoim, pani prezes oraz wszystkich nauczycieli pogratulowała uczniom ukończenia szkoły podstawowej życząc wesołych i bezpiecznych wakacji, a następnie oddała głos wychowawczyni klasy. Pani Jolanta Plesiewicz w krótkim przemówieniu podsumowała kilkuletnią współpracę  akcentując osiągnięcia uczniów, jak również wspominała bardzo radosne momenty z życia klasy jak chociażby opowieść o “ klasowym pająku”.   Ośmioklasiści  ubrani byli w niebieskie togi wyróżniające ich spośrod pozostałych uczniów.
Byli też odpowiedzialni za oprawę liturgiczną podczas mszy św. ( czytania, modlitwę wiernych, procesję z darami), co było kolejnym wyróżnieniem i podkreśleniem faktu, że kończą jeden z pierwszych ważniejszych etapów swojego życia.
Zaraz po ceremonii graduacyjnej klasy ósmej, uczniowie klasy drugiej szkoly podstawowej wraz ze swoją katechetką, panią  Jolantą Kłopotowską, wystąpili przed uczniami szkoły śpiewając kilka pieśni religijnych.  Po raz pierwszy w tym roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pierwszej komunii świętej. Poprzez to wystąpienie dzieci te zostały wyróżnione i podkreślono znaczenie tego faktu w życiu naszej szkoły.
Kolejnym etapem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły.  Tradycyjnie  uczniowie klasy maturalnej przekazali sztandar przedstawicielom obecnej klasy drugiej liceum.
Po ceremonii przekazania sztandaru wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa, wyróżnienia i nagrody za ich całoroczną pracę.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy przyjemnego odpoczynku
i udanych wakacji . Do zabaczenia we wrześniu!

Lucyna Kopacz

Zobacz galerię: